SÜRGŐSSÉGI ELLÁTÁS AZ EXO-PET RENDELŐBEN
Rendelőnk a legkülönfélébb állatokon segít minden nap. Legyen az apró mint egy törpehörcsög, félelmetes mint egy madárpók, zajos mint egy amazon papagáj. Számunkra minden élet egyformán fontos, és mivel magunk is számos állatot tartunk otthonunkban, így jól tudjuk, hogy a sürgős helyzetek mindig váratlanul érkeznek. Ezért döntöttünk úgy, hogy rendelőnk minden rendelkezésre álló kapacitását felhasználjuk azoknak a betegeknek, akik sürgős ellátásra szorulnak.
Az Exo-Pet időpont foglaláson alapuló rendszerben működik, de sürgősségi esetben is számíthatnának ránk betegeink! Fontos tudni, hogy ez a szolgáltatásunk felárral jár, de azon dolgozunk, hogy minden páciensünk a legjobb ellátásban részesüljön.
HOGYAN MŰKÖDIK A SÜRGŐSSÉGI ELLÁTÁS NÁLUNK ÉS MI A TEENDŐ ÉRKEZÉS ELŐTT?
Kérjük, minden esetben telefonon előre jelezze érkezését. Ilyenkor recepciósaink felveszik az adatokat és orvosaink is felkészülhetnek a beteg fogadására. Érkezéskor fontos, hogy jelentkezzen be a recepción, ekkor a számítógépes rendszerünkben értesítjük orvosainkat a beteg itt létéről, és igyekszünk mihamarabb felmérni az állapotát.
Ebben az esetben a beteg egy speciálisan sürgősségi eseteket ellátó orvoshoz fog kerülni. Alapos vizsgálat során felmerülhet az igény röntgenfelvétel készítésére épp úgy mint a vérvétel és az ultrahang vizsgálat lehetősége is. Ezekről a kiegészítő vizsgálatok igénybevételéről a tulajdonos és az állatorvos közösen döntenek. Ha a beteg állapota indokolja, lehetőség van a kórházunkba felvinni és kezelését ott folytatni.
NEM TUDOK DÖNTENI, VAJON TÉNYLEG SÜRGŐS ESET A KEDVENCEM?
Nehéz eldönteni, hogy mekkora a baj? Elég időpontot foglalni, vagy szükség van azonnali ellátásra?
Kérem hívjon bennünket mielőbb, mert a korai helyzetfelismerés életet menthet. Recepciósaink rendelkeznek a szükséges ismeretekkel és szívesen segítenek a gazdival együtt eldönteni, hogy szükséges-e sürgősségi orvosi ellátás.
MIT NEVEZÜNK SÜRGŐSSÉGI ESETNEK?
Minden állatfaj esetében vannak egyértelmű tünetek, amelyek sürgősségi ellátást igényelnek.
NYULAK ÉS RÁGCSÁLÓK ESETÉBEN
-
Bélrendszert érintő hirtelen beállt változás: hirtelen hasát fájlaló (kemény hastapintat, helyezkedés, hasát lenyomó gubbasztó egyed), nem evő, nem bogyózó kisállat
-
Hirtelen nem evő állat
-
Traumás sérülések (harapás, ütés, törés, rálépés, leesés)
-
Vérzés (pl véres vizelet, orrvérzés)
-
Hirtelen idegrendszeri tüneteket mutató állat (fejoldaltartás, egyensúlyát elvesztő, dülöngélő, esetlegrohamozó állat)
-
Szülés közben, a szülőcsatornában elakadt újszülött állat
-
Szem sérülése, hirtelen kidülledése
MADARAK ESETÉBEN
A madarak jellemzően csak akkor mutatják a rosszullétüket, amikor már általában nagy a baj, így minden gubbasztó, étvágytalan, tollát borzoló madár gyanús, és érdemes mielőbb hozzáértő orvost keresni.
-
Hasmenés, hányás
-
Tojás elakadás
-
Sérülések
-
Kloáka előesés
HÜLLŐK ESETÉBEN
-
Sérülések, erős vérzéssel járó kórképek
-
Légúti tünetek
-
Tojásrakási problémák (potyogtatás, erőlködés)
-
Kloáka előesés